Trądzik leczenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Chorób skórnych jest sporo, jednak na pewno najczęściej występującą wśród nich jest trądzik. Do ‎jego najważniejszych objawów zalicza się czerwone, bolące krostki. Mogą one pojawiać się w ‎obrębie różnych partii ciała, najczęściej na: twarzy, plecach, ramionach oraz klatce piersiowej. ‎Leczenie warto rozpocząć możliwie jak najszybciej, gdyż często bywa ono czasochłonne i ‎kosztowne –szczególnie gdy zmiany są już bardzo zauważalne i występują na ciele od dłuższego ‎czasu.  
Gdy standardowe maści, kremy i tabletki nie pomagają, warto zdecydować się na profesjonalną ‎pomoc medyczną. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie oferty naszej kliniki internetowej, która posiada ‎odpowiednie opinie i prowadzi współpracę z odpowiednio wykwalifikowanymi i doświadczonymi ‎specjalistami.   

Kogo dotyczy problem wyprysków i pryszczy?

Na trądzik najczęściej narzekają osoby dojrzewające. Badania pokazują, że nawet 80% młodych ‎osób boryka się z nieprzyjemnymi krostami. Wiele z nich jest trudnych do wyeliminowania, ‎szczególnie gdy pojawiają się one w postaci bardzo skomplikowanej. Najtrudniejsze do zwalczenia ‎bywają bardzo zaczerwienione krosty wypełnione ropą oraz grudy. W takim przypadku, bez ‎względu na wiek (trądzik dotyka także osoby w starszym wieku), koniecznie należy udać się do ‎odpowiedniego lekarza, który przepisze najlepsze lekarstwa oraz dobierze należytą metodę ‎pielęgnacji.  

Jak rozpoznać trądzik?

Choroba bardzo często mylona jest z innymi zmianami skórnymi. Aby rozpoznać ją prawidłowo, ‎należy pamiętać o jej podstawowych cechach. Jak właściwie wygląda trądzik? Najczęściej pojawia ‎się on pod postacią trzech charakterystycznych zmian skórnych. Są nimi:  

  • ‎Guzki – mogą pojawić się w obrębie wielu partii ciała, jednak najczęściej dotykają twarz, plecy ‎oraz ramiona. Charakteryzują się dość intensywnym czerwonym kolorem oraz sporymi wymiarami ‎‎(powierzchnia niektórych z nich może wynosić nawet ponad centymetr kwadratowy). Guzki ‎pojawiają się w obrębie głębokich warstw skórnych i bardzo często bywają trudne do ‎wyeliminowania, powodując blizny i stałe zmiany skórne.  
  • ‎Grudki oraz krosty – są mniejsze od guzków, jednak charakteryzują się tym samym kolorem. Z ‎reguły bywają wypukłe (szczególnie wtedy, kiedy towarzyszy im stan zapalny). Są one stosunkowo ‎łatwe do wyleczenia, jeżeli tylko dobierze się odpowiednie metody.  
  • ‎Zaskórniki – to właśnie one najczęściej świadczą o rozwijającym się trądziku. Uważa się je za ‎pierwszy jego etap. Wyróżnia je niewielki rozmiar oraz czarny lub biały kolor. Pojawiają się one w ‎obrębie gruczołów łojowych. Warto podjąć próby wyeliminowania zaskórników zaraz po ich ‎zauważeniu, aby uniknąć ich przekształcenia się w grudki i krosty.  

Jak zwalczyć trądzik?

Specjaliści dobierają sposób eliminowania jego objawów poprzez dokładną analizę stanu jego ‎rozwoju. Im jest on bardziej zauważalnym, tym bardziej intensywne okazują się poszczególne ‎metody. Czasami cały proces trwa nawet wiele miesięcy i opiera się na doborze i regularnym ‎przyjmowaniu odpowiednich lekarstw. Leczenie odbywa się poprzez miejscowe stosowanie maści, ‎a często także środków doustnych, w tym przede wszystkim antybiotyków (często zalecanym ‎środkiem jest Minocin). Systematyczne przyjmowanie przepisanych środków przyczynia się do zmniejszenia stopnia łojotoku, a następnie bakterii, które odpowiadają za rozprzestrzenianie się ‎niezbyt przyjemnej dolegliwości, jaką jest trądzik. Po pozbyciu się jego objawów, zaleca się ‎odpowiednią pielęgnację wyleczonej skóry w celu skutecznego i całkowitego wyeliminowania ‎bakterii odpowiedzialnych za powodowanie negatywnych zmian w obrębie twarzy, pleców, ramion ‎czy innych partii ciała.  

Dlaczego powstaje trądzik?

Powodów powstawania trądziku jest sporo i czasami trudno określić, która z nich w danym ‎przypadku miała największy wpływ. Spośród tych najważniejszych i najczęściej zauważalnych ‎wyróżnia się:  
‎- zachwianą równowagę hormonalną,  
‎- spożywanie negatywnie wpływających na skórę posiłków,  
‎- stresujący tryb życia,  
‎- nieodpowiednia pielęgnacja skóry,  
‎- niewystarczająca ilość snu.  
Powyższe czynniki mają także wpływ na poziom hormonów, przez co powodują trądzik nie tylko u ‎nastolatków, lecz również u osób nawet po trzydziestym czy czterdziestym roku życia. ‎

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*