Tabletki antykoncepcyjne na trądzik

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele młodych kobiet decyduje się na tabletki hormonalne nie z obawy przed zajściem w ciążę lecz z chęci wyleczenia trądziku, który jest udręką wielu nie tylko nastoletnich dziewcząt. Hormony zawarte w pigułce antykoncepcyjnej skutecznie zwalczają nadmiar łoju, który jest częstą przyczyną zmian skórnych czy przetłuszczających się włosów.

Wiele kobiet sceptycznie podchodzi do tabletek antykoncepcyjnych a to ze względu na obawę przed utyciem czy pojawieniem się nadmiernego owłosienia. Stosowane obecnie tabletki hormonalne nie wywołują już takich skutków, zatem są bezpieczne.
Zadaniem tabletek antykoncepcyjnych jest nie tylko zapobiegać ciąży, ale również działać antyandrogennie, czyli hamować wytwarzanie męskich hormonów płciowych – androgenów, które odpowiadają za powstanie trądziku i przetłuszczanie się włosów. Dostępne dziś tabletki antykoncepcyjne poprawiają dlatego wygląd tak włosów, jak i skóry.

Hormony a cera

Pigułką antykoncepcyjną, która zyskała swój rozgłos dzięki temu, iż w skuteczny sposób zwalcza trądzik, nadmierne owłosienie i przetłuszczające się włosy jest Diane-35. Jej efektywność jest na tyle wysoka, że wiele dermatologów przepisuje ją swoim pacjentkom właśnie na problemy skórne.
Przed przepisaniem jej należy jednak wykonać badanie mające na celu sprawdzenie poziomu androgenów. Jeśli jest on za wysoki, należy go zmniejszyć, co ułatwia przyjmowanie tabletek Diane-35.

W składzie tabletek antykoncepcyjnych Diane-35 znajduje się cyproteron, pochodna progesteronu, która działa antyandrogennie oraz etynyloestradiol o działaniu antykoncepcyjnym. 
Prócz tego, iż Diane-35 zapobiegają ciąży, leczą trądzik i łojotok, pigułka ta wywołuje znacznie więcej niepożądanych objawów, aniżeli inne tabletki antykoncepcyjne, o czym każdy lekarz powinien uprzedzić swoją pacjentkę. Wiele kobiet przyjmujących te tabletki skarży się na bolące piersi, nudności, wymioty, wzrost wagi oraz zmniejszenie ochoty na seks. 

Innymi tabletkami antykoncepcyjnymi, które pomagają poprawić zarówno stan skóry, jak i włosów są tabletki antykoncepcyjne o nowatorskim składzie Jeanine. 
W składzie tych tabletek znajdują się składnik estrogenny oraz progestagen, który działa antyandrogennie (zmniejsza wydzielanie łoju, który wpływa na kondycję włosów i skóry). Zawiera także nie występujący w innych tabletkach antykoncepcyjnych dienogest, który w ograniczony sposób wpływa na metabolizm i nie magazynuje się w organizmie. Tabletki te są bezpieczną i skuteczną metodą antykoncepcyjną oraz pomagająca zwalczyć niedoskonałości skóry. Za zachodnią granicą występują pod nazwą Valette i cieszą się tam ogromną popularnością.
Kobiety biorące Jeanine mówią o występującym w pierwszych tygodniach plamieniach, co wymienione jest jako skutek uboczny spożywania tabletek. Większość jest za to zadowolona z poprawy cery i z tego, że ich waga nie wzrasta. Z tego też względu polecają Jeanine osobom zainteresowanym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*