Rzeżączka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Rzeżączka to popularna dolegliwość intymna, która pojawia się w konsekwencji stosunków seksualnych z osobą zakażoną bakterią Neisseria Gonorrhoeae. Infekcja pojawia się nie tylko po niezabezpieczonym akcie płciowym (także analnym i oralnym), ale również po używaniu akcesoriów erotycznych z zarażoną osobą.  Najczęściej rzeżączka dotyka młode osoby  w wieku od 16 do 24 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyzn). Na szczęście leczenie choroby jest proste, co pozwala szybko opanować chorobę. Kuracja lecznicza przebiega zazwyczaj z jednoczesnym zastosowaniem Cefiksymu i Azithromycinu (antybiotyków). Jeżeli rzeżączka nie będzie leczona może prowadzić do groźnych powikłań, takich jak bezpłodność.

Nasza klinika internetowa oferuje bezpieczną i dyskretną alternatywę dla osób, które nie mogą udać się do lekarza. Gwarantujemy poradę lekarza, która zdiagnozuje dolegliwość weneryczną i dobierze odpowiedni tok leczenia. Rekomendujemy stosowanie łączonej terapii na rzeżączkę (Cefiksym i Azithromycin) lub w mniej zaawansowanym przebiegu infekcji  tylko Cefiksym.

Jakie są przyczyny rzeżączki?

Patogenem wywołującym rzeżączkę jest bakteria Neisseria gonorrhoeae rozprzestrzeniająca się w trakcie niezabezpieczonych kontaktów płciowych, oralnych, analnych, a także współużywania gadżetów erotycznych z zainfekowaną osobą. Ponieważ bakteria nie jest w stanie długo przeżyć poza organizmem człowieka, rzeżączką nie można zarazić w trakcie całowania, wspólnych kąpieli  czy korzystania z toalety. Bakteria Neisseria gonorrhoeae zagnieżdża się głównie w cewce moczowej, szyjce macicy czy odbycie.

Jakie są objawy rzeżączki?

U ponad 50% kobiet i 10% mężczyzn, rzeżączka przebiega całkowicie bezobjawowo, co utrudnia rozpoznanie choroby, dlatego lekarze zalecają profilaktyczne wykonywanie okresowych badań kontrolnych pod kątem wykrycie rzeżączki oraz innych chorób wenerycznych.

U kobiet najczęstszymi objawami infekcji są: nietypowe upławy z pochwy (gęsta, zielono-żółta wydzielina), bolesne oddawanie moczu, bóle w podbrzuszu, zwiększona intensywność krwawienia w trakcie miesiączki, plamienia śródcykliczne oraz krwawienia w trakcie stosunku. Mężczyźni z kolei odczuwają pierwsze objawy po około 5-30 dniach od zakażenia. Pojawiać się może żółta lub zielona wydzielina z penisa oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Niektórzy pacjenci zgłaszają również ból i opuchnięcie jąder. Leczenie rzeżączki, nawet tej przebiegającej bez objawów wymaga leczenia, ponieważ przewlekła infekcja może prowadzić do groźnych konsekwencji zdrowotnych.

Jakie są konsekwencje nieleczenia rzeżączki?

Najtrudniejszym etapem w leczeniu infekcji wenerycznej jest jej zdiagnozowanie, szczególnie jeśli rzeżączka przebiega bezobjawowo. Gdy zostanie postawiona diagnoza następnym krokiem jest stosowanie odpowiednich antybiotyków. Zaniedbanie leczenia może skutkować powikłaniami zdrowotnymi. U 20% kobiet konsekwencją zaniedbania leczenia jest zapalenie miednicy objawiające się bólami miednicy. Innymi powikłaniami są: bezpłodność oraz podwyższone ryzyko ciąży pozamacicznej. U kobiet w ciąży, rzeżączka znacznie zwiększa niebezpieczeństwo poronienia lub przedwczesnego porodu. Infekcja może również się przenieść na noworodka w trakcie porodu.

U mężczyzn, nieleczona rzeżączka może skutkować bolesnym zapaleniem jąder lub prostaty, a w skrajnych przypadkach również bezpłodnością. Warto wiedzieć, że infekcja może się także rozprzestrzeniać na cały organizm z wykorzystaniem układu krwionośnego i wywoływać zapalenie stawów, serca czy rumień skóry. Zakażenie rzeżączką zwiększa  także ryzyko zachorowania na inne choroby weneryczne.

Gdzie mogę kupić leki na rzeżączkę?

Antybiotyki i leki na rzeżączkę w większości są dostępne na receptę, jednak można je zamówić na stronie naszej kliniki internetowej. Aby zamówić wybrany lek należy wypełnić formularz medyczny będący substytutem wizyty lekarskiej. Lekarz zdiagnozuje schorzenie i dobierze leczenie do indywidualnego przypadku chorego. Wystawiona recepta będzie przekazana do apteki, która spakuje i wyśle antybiotyk na rzeżączkę pod wskazany przez pacjenta adres. Wszystkie zamówienia realizowane są przez firmę kurierską, dzięki czemu przesyłki docierają do chorego w ciągu 24-48 godzin.

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*