Plastry Systen

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Plastry Systen to terapia zastępcza (HTZ) oparta na hormonie estrogenowym stosowana przez kobiety w celu zminimalizowania dokuczliwych symptomów menopauzy.
Systen zwiększa poziom estrogenu w organizmie kobiety, co niweluje objawy klimakterium.

  • Minimalizuje objawy menopauzy
  • Wskazany dla pań po zabiegu usuwania macicy
  • Zapobiega osteoporozie
  • Dostępny w postaci plastrów o różnym stężeniu estrogenu (25, 50, 75, 100)

Jakie są zalety leku Systen?

Systen to idealna alternatywa dla kobiet, dla których doustne zażywanie leków jest zbyt uciążliwe. Plastry są komfortowe w zastosowaniu, należy je wymieniać tylko dwa razy w tygodniu. Składnik aktywny – estrogen przenika do krwiobiegu przez skórę i minimalizuje dokuczliwe symptomy menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, infekcje czy suchość pochwy. Plastry Systen są produkowane w czterech wariantach, każdy o innym stężeniu estrogenu (25, 50, 75 i 100). Pozwala to na indywidualny dobór leku do potrzeb pacjentki.

Plastry hormonalne Systen (50, 75, 100) mogą być stosowanie również w profilaktycznym zapobieganiu osteoporozie u kobiet w okresie klimakterium.  

Jak działają plastry Systen?

Substancją czynną leku jest estradiol, który należy do naturalnych estrogenów. Jajniki w okresie menopauzy zaczynają produkować znacznie mniejszą ilość tego hormonu, co wiąże się z pojawianiem dokuczliwych symptomów. Plastry Systen regulują poziom estrogenu w organizmie, dostarczając brakującą ilość hormonu transdermalnie, czyli przez skórę. Prowadzi to do zredukowania symptomów związanych z menopauzą. Estrogen przenika do krwiobiegu już po czterech godzinach od chwili przyklejenia plastra na skórę. Plastry Systen należy zmieniać dwa razy w tygodniu.

Kto nie powinien stosować leku?

Plastry Systen są zalecane dla kobiet w wieku pomiędzy 40 a 60 rokiem życia. Stosowanie leku jest polecane również paniom, które zostały poddane zabiegowi histerektomii. Pacjentki, które nie zostały poddane tej operacji, powinny stosować dodatkowe leki zawierające progestagen, który znacząco obniża ryzyko zapadnięcia na raka macicy.  

Lekarze nie zalecają stosowania plastrów kobietom uczulonym na jakikolwiek ze składników leku. Preparat Systen nie jest wskazany również dla ciężarnych lub kobiet karmiących piersią. Innymi przeciwwskazaniami są: przebyty rak piersi lub macicy, krwawienia waginalne niewiadomego pochodzenia, zaburzenia wątroby, skrzepy czy niewydolność serca.

Jak stosować Systen?

Plastry dostępne są w czterech wariantach, z których każdy odpowiada innej dawce estradiolu. Lekarze zalecają rozpoczynanie terapii od plastrów Systen 50.

Po usunięciu warstwy zabezpieczającej, plaster Systen nakleja się na czystą i suchą skórę w dowolnie wybranym miejscu na ciele, wyłączając obszar piersi. Przy zmianie plastrów zalecane jest, aby za każdym razem nowy plaster przyklejać w innym miejscu niż to poprzednio wybrane.

Lek powinno się stosować zgodnie z zaleceniami wydanymi przez lekarza. Jeżeli plaster odklei się należy bezzwłocznie ponownie go przykleić.

Jakie skutki uboczne wywołują plastry Systen?

Każdy produkt farmaceutyczny może wywoływać u nielicznej grupy pacjentów działania niepożądane. W przypadku plastrów Systen najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi są: tkliwość i powiększenie piersi, kandydoza pochwy, niepokój, depresja, wysypki skórne, bóle głowy, zaburzenia czynności wątroby, zatrzymanie wody w organizmie oraz bóle brzucha.

Jak kupić Systen w aptece internetowej?

Aby zakupić lek przez Internet, każda pacjentka koniecznie musi odbyć bezpłatną konsultację lekarską, która polega na wypełnieniu formularza medycznego, który następnie zostanie przesłany do weryfikacji jednemu z naszych lekarzy. Jeśli doktor uzna, że lek jest bezpieczny dla zdrowia i adekwatny do schorzenia pacjentki, wypisze receptę i prześle ją farmaceucie, który przygotuje lek do wysyłki i wręczy kurierowi UPS. Lek zostanie dostarczony pod wskazany adres przez pacjenta już w ciągu 24 – 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie toku zamawiania zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Pacjenta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*