Niepożądane objawy poszczepienne

[Głosów:1    Średnia:5/5]

 

Do powikłań po szczepieniach dochodzi rzadko, gdyż zastosowane substancje są bardzo bezpieczne, doskonale oczyszczone i przetestowane.http://ba.flekosteel.asia/

Powinniśmy jednak pamiętać o możliwości wystąpienia powikłań, zwłaszcza że mogą być one nie tylko nieprzyjemne, ale nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że szczepienie jest ingerencją w nasz organizm, bo przerywając ciągłość powłok skórnych, podajemy do niego obcą substancję. Wśród przyczyn niepożądanych objawów poszczepiennych należy wymienić: indywidualną reakcję organizmu, błędną technikę szczepienia, uszkodzoną szczepionkę lub choroby współistniejące przy szczepieniu.

Wśród powikłań wyróżniamy:

 1. Odczyny miejscowe

  1. nadmierny odczyn miejscowy - rozległy lub trwający ponad 3 dni obrzęk
  2. po szczepieniu przeciwgruźliczemu (BCG) - ropna krosta, owrzodzenie lub keloid w miejscu podania szczepionki
  3. powiększenie okolicznych węzłów chłonnych
  4. ropień bakteryjny lub jałowy w miejscu szczepienia
 2. Objawy neurologiczne

  1. zespół Guilleina-Barre - zapalenie wielokorzeniowo-wielonerwowe, zaczyna się często po przejściu nieokreślonej infekcji w niedługim czasie po szczepienu, polega na porażeniu mięśni kończyn, uszkodzeniu nerwów czaszkowych, pojawiają się zaburzenia czucia i drżenia
  2. encephalopatia - drgawki, zaburzenia świadomości, zmiana zachowania
  3. zapalenie opon móżgowo-rdzeniowych i mózgu
  4. napady epilepsji
 3. Inne objawy

  1. reakcje alergiczne - do 24 godzin po szczepieniu
  2. reakcje anafilaktyczne (wstrząs) - natychmiast po szczepieniu do dwóch godzin po nim
  3. wysoka temperatura ciała powyżej 39 st. C
  4. nadmierne pobudzenie, długotrwały płacz u dziecka
  5. zapalenie stawów i trombocytopenia (po szczepieniu na różyczkę)
  6. zapalenie ślinianek lub jąder (świnka)
  7. posocznica

Zawsze w przypadku podejrzenia wystąpienia nasilonych objawów poszczepiennych powinieneś zwrócić się o pomoc do swojego lekarza.

O Marzena Wielgus 106 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*