Jak zamienić tkankę tłuszczową w mięśniową

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ciało kulturysty zbudowane jest właściwie głównie z tkanki mięśniowej, możemy mieć różne zdania co do estetyki, ale niepodważalną prawdą jest,że w obecnych czasach nasz ideał piękna jest bliższy sylwetki muskularnej niż tej z czasów Rubensa. Nie tylko względy wyglądu powinny tu mieć znaczenie, ale przede wszystkim zdrowotne. To nadmiar tkanki tłuszczowej w organiźmie jest powodem wielu chorób, łącznie ze złym samopoczuciem. Jest ona siedliskiem toksyn, szkodliwych hormonów, obniża naszą sprawność fizyczną i prowadzi do znacznie szybszego starzenia się poszczególnych organów.

Celem osoby odchudzającej się jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, ale bez zmniejszenia ilości tkanki mięśniowej, często również zmiana proporcji między tymi dwoma tkankami. Można to teoretycznie zrobić poprzez stymulowanie mięśni poprzez zwiększenie wysiłku fizycznego przy jednoczesnym zastosowaniu niskokalorycznej diety. Tak robi większość z nas. Przynosi to efekty, ale niestety nie na długo. Organizm przyzwyczaja się do mniejszej ilości kalorii. Spala tłuszcz, ale nie buduje tkanki mięśniowej lub wręcz ją redukuje, a to przecież nie jest naszym celem. Dzięki większej zawartości tkanki mięśniowej szybciej spalamy tłuszcz. Ideałem jest jeżeli odchudzamy się w ten sposób, że po zakończeniu kuracji nasz sylwetka jest proporcjonalnie zmniejszona w obwodach. Często chudniemy w nieporządanych miejscach, np na twarzy, klatce piersiowej – biuście, a tam gdzie chcieliśmy zredukować wypukłości, czyli brzuch, biodra, uda – tłuszcz pozostaje bez zmian. Przy tym również skóra jest bardziej obwisła i szara. Nie o to NAM chodzi w odchudzaniu.

Jest na to sposób. Po pierwsze musimy ograniczyć, a najlepiej w ogóle zrezygnować ze spożywania produktów, które zwiększają obwód tkanki tłuszczowej, czyli wszelkich węglowodanów prostych, pożywienia wysokoprzetworzonego, tłustego, ogólnie mówiąc o wysokim indeksie glikemicznym. Po drugie zastosować dietę wysokoodżywczą, taką, która zaspokaja wszelkie potrzeby organizmu w zakrasie witamin, mikroelementów, składników budulcowych. Niestety nasze możliwości skomponowania takej diety są bardzo ograniczone, bowiem żywność którą spożywamy jest przetworzona, zanieczyszczona i niewiele w niej pozostało dobrego. Tu konieczne jest zastosowanie suplementów żywieniowych, pozwolą nam one wzbogacić pożywienie tak, aby stało się właściwe i umożliwiło zdrowe funkcjonowanie organizmu. Do podstawowych produktów, które pozwolą nam uzupełnić dietę tak, aby umożliwiła ona nam schudnięcie przy zachowaniu zdrowia, dobrego samopoczucia, pięknej cery, skory, włosów jest Koktail proteinowy, doskonała kompozycja wszystkich koniecznych składników żywieniowych, Błonnikowe tabletki dietetyczne- uzupełnią dietę w konieczny błonnik, Tabletki witaminowo-mineralne – całkowicie naturalnego pochodzenia i inne preparaty dostępne w naszym sklepie. Po trzecie przy odchudzaniu konieczny jest ruch, jak najwięcej spacerów, jazdy na rowerze, rolkach, nartach, bieganie, ćwiczenia na siłowni i nne przyjemne dla nas formy aktywnego spędzania czasu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*