Jak zamaskować przerzedzające się włosy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Istnieje całkiem spora preparatów, których zadaniem jest walka z łysieniem, u źródeł problemu. Jest też spora grupa kosmetyków niwelujące widoczne efekty tego problemu, czyli przerzedzające się włosy.

Bez wątpienia ich zaletą jest to, że poprawa widoczna jest od razu. Metoda ta jest często stosowana u osób, które czekają na ostateczne rozwiązanie sprawy łysienia, czyli przeszczep. Ważne jest to, że stosować ją mogą Ci, którzy posiadają jeszcze naturalne włosy. Bo istotą działania takich kosmetyków jest to, że keratyna w nich zawarta „przyczepia się” do naszej fryzury, sprawiając, że staje się ona wizualnie bardziej gęsta. Kupić takie produkty możemy pod postacią pasty, spray’u i pudru (te są najbardziej popularne). Pewnym minusem jest to, że preparaty te są zmywalne, także całą procedurę trzeba często powtarzać. Nie jest ona co prawda trudna. Wystarczy nałożyć na przerzedzające się miejsca dany produkt. Ewentualnie go potem jeszcze utrwalić, zazwyczaj po ułożeniu konkretnej już fryzury użyć go jeszcze raz. Wybór takich produktów jest naprawdę ogromny, ja skupię się na trzech przykładach.

Jednym z bardziej znanych jest Nanogen. Jego skład opiera się na mikrowłóknach z keratyny (białko budujące ludzkie włosy). Naniesienie ich na włosy powoduje, że łączą się z naturalnym owłosieniem tworząc wrażenie grubszej i bardziej bujnej fryzury. Efekt taki może utrzymywać się do kilku dni. I co ciekawe ponoć bardzo trudno rozpoznać nawet z bliskiej odległości, bo mikrowłókna wyglądają jak prawdziwe włosy. No i stosować go  mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ma on postać pudru, a dostępny jest w 10 naturalnych kolorach, natomiast istnieje możliwość łączenie ich, aby uzyskać odcień, który my posiadamy.

Kolejny produkt – Toppik jest pod względem składu podobny do wyżej opisywanego. Zresztą jak już zaznaczałem wyżej, wszystkie preparaty zagęszczające włosy oparte są o ten sam pomysł. A więc znowu mamy tutaj włókna keratynowe, których zadaniem jest stworzenie wrażenie grubszych i bujniejszych włosów. Natomiast Toppik polecany jest też osobom, które przygotowują się do przeszczepu, lub kurację środkami na porost włosów. Nie powinno być więc problemów, kiedy na przykład walczymy z łysieniem produktami opartymi na minoxidilu.  Sam Toppik dostępny jest pod postacią spray’u. A pogrubienie naszych włosów, trwa mniej niż minutę.

Ostatni produkt, który chciałem tu zaprezentować nosi nazwę Mega-Thik. Tu też składem specjalnie się nie zdziwimy. W związku z tym również i sposób działania jest analogiczny do poprzednio opisanych preparatów. Stosować go mogą kobiety i mężczyźni. Ciekawostką jest fakt, że nawet podczas nie sprzyjającej pogody (mocny wiatr czy deszcz), nasze nowe włosy nam nie uciekną. Trzymają się po prostu naszej głowy. To moim zdaniem dość istotny plus.

Zdaję sobie sprawę, że często można zobaczyć reklamy takich produktów w telewizji. Często albo w nocy, albo na jakiś mało komercyjnych kanałach. Mnie szczerze powiedziawszy one nie przekonują. To jednak forma TV marketu, a ta nigdy mnie nie przekonywała. Natomiast wydaje mi się, że warto chociaż zainteresować się preparatami zagęszczającymi włosy. Ot po prostu spróbować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*