Jak zahamować starzenie skóry?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Żeby skutecznie przeciwdziałać skutkom upływu czasu, należy najpierw dowiedzieć się, skąd się biorą zmarszczki i co powoduje ich powstawanie. Z upływem czasu w organizmie dochodzi do wielu niekorzystnych zmian. Wiele z nich jesteśmy w stanie skutecznie maskować, najtrudniej jednak ukryć zmarszczki. Wyróżnia się dwa rodzaje starzenia się skóry:

starzenie wewnętrzne, spowodowane wiekiem, zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą bądź skłonnościami genetycznymi,

starzenie zewnętrzne, spowodowane przez promieniowanie UV, dym papierosowy, zanieczyszczenia środowiska bądź nieprawidłową pielęgnację.

Chronostarzenie, starzenie wywołane wiekiem, rozpoczyna się już około 25. roku życia. Naukowcy wiążą ten fakt z określonym zapisem w materiale genetycznym każdej komórki. Jak dotąd nie udało im się jednak odnaleźć konkretnego genu, związanego ze starzeniem się skóry. Wiadomo jednak, że z wiekiem w skórze dochodzi do uszkodzeń DNA spowodowanych aktywnością wolnych rodników, co przyspiesza starzenie. Nie jest również do końca jasne, jaki mechanizm odpowiada za powstawanie zmarszczek. Istnieją przesłanki, że wpływ może mieć spadek aktywności mitochondriów, organelli odpowiedzialnych za pobudzanie procesów  regeneracyjnych bądź zmniejszenie częstości podziałów komórkowych.

Wolne rodniki przyczyną zmarszczek

Największy wpływ na to, jak wygląda nasza skóra, mają wolne rodniki. Niezdrowa dieta, dym papierosowy, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV zwiększają aktywność wolnych rodników, uszkadzających DNA i przyspieszających starzenie. Wywołują one degenerację białek i upośledzają funkcjonowanie komórek. Prowadzi do ostatecznie do uszkodzenia najistotniejszych struktur, odpowiadających za wygląd i elastyczność skóry – włókien kolagenu i elastyny.

Pierwsze objawy

Pierwszym widocznym objawem starzenia się skóry są zmarszczki, które dzieli się na:

zmarszczki powierzchowne – pojawiają się wokół oczu; ich głębokość nie przekracza 0,05mm,

zmarszczki prawdziwe – zlokalizowane na czole i w okolicach szyi; ich głębokość wynosi 0,05mm i więcej,

zmarszczki mimiczne – będące następstwem pracy mięśni twarzy; tzw. kurze łapki bądź pionowe zmarszczki na czole,

zmarszczki dynamiczne – będące efektem biologicznego starzenia się skóry.

zdj  cie z opisem web Jak zahamować starzenie skóry?

Czy starzenie skóry to tylko zmarszczki?

Niestety, zmarszczki to tylko jeden z objawów starzenia się skóry. Do innych objawów zaliczyć można również suchość i odwodnienie cery, spowodowane osłabionym zatrzymywaniem wody w komórce, degradowanie włókien kolagenu i elastyny, ograniczenie aktywności gruczołów łojowych oraz zmniejszenie grubości tkanki podskórnej.

Do wymienionych objawów dochodzą także zaburzenia hormonalne oraz przebarwienia. Wskutek zaburzenia poziomu testosteronu, melatoniny oraz hormonu wzrostu praca keratynocytów zostaje zaburzona. Wynikiem nieprawidłowej pracy komórek barwnikowych jest pojawianie się na skórze ognisk przebarwień.

zwalcz zmarszczki i cofnij zegar o kilka lat 119 zl zamiast 250 697853 regular Jak zahamować starzenie skóry?

Nie o wiek tu chodzi…

Nie zawsze wiek biologiczny pokrywa się z wiekiem komórkowym skóry. Właściwa pielęgnacja jest w stanie zahamować procesy starzenia skóry. Na rynku kosmetycznym pojawił się innowacyjny produkt przeciwko objawom starzenia – krem Lagrend Hyaluron Skin Intense Repair. Za pomysłodawczynię tego eliksiru młodości uważa się modelkę, Marię Lagrend. Sekret kremu w tkwi w zastosowaniu mikrocząsteczkowej postaci silnie nawilżającego kwasu hialuronowego oraz pobudzającego skórę do regeneracji kolagenu. Nanocząsteczki przenikają do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu skóra odzyskuje nawilżenie, a włókna kolagenu odbudowują się. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*