Jak długo możemy być na zasiłku chorobowym?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak długo możemy być na zasiłku chorobowym?

29.09.2005 @ 20:08 (txt: mur)

Zasiłek chorobowy przysługuje przez 182 dni, a w przypadku gruźlicy przez 270 dni. Do jednego okresu zasiłkowego zlicza się okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy z powodu choroby, a także okresy poprzedniej niezdolności do pracy spowodowanej tą samą chorobą, jeżeli przerwa między ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy nie przekracza 60 dni.

pdf 2 Jak długo możemy być na zasiłku chorobowym?

Pobierz wzór wniosku o świadczenie rehabilitacyjne.

Okres pobierania zasiłku może zostać przedłużony do 12 miesięcy tylko w przypadku świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli lekarz-orzecznik ZUS-u uzna, że stwarza ona możliwość powrotu do pracy. Wniosek na świadczenie rehabilitacyjne powinien być wysłany najlepiej w 4 miesiącu okresu zasiłkowego.

Okresu zasiłkowego nie przedłuża się osobie uprawnionej do renty z tytułu niezdolności do pracy.

O Marzena Wielgus 106 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*