Groźne zaparcia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nawet przy regularnym  wypróżnieniu (1 raz na dzień), nasze jelito nie wypróżnia się całkowicie i znaczna część mas kałowych zostaje w jelicie, przykleja się do jego ścianek i z czasem, tracąc wodę zmienia się w kamienie kałowe.

Waga kamieni kałowych przechowywanych w jeli­cie może dochodzić do10-12 kg. Stopniowo jelito grube zo­staje coraz bardziej zapchane, ajego prześwit staje się coraz węższy. Rozciągane przez masy kałowejeli­ta, uciskają na sąsiadujące organy, przemieszczają je i zaburzająich normalną pracę.Wielu z nas nawet nie przypuszcza, że wypróżnienia powinny być 2-3 krotne w ciągu dnia. Jeśli codziennie mamy wypróżnienia, uważamy, że wszystko jest z nami w porządku. A tymczasem… jest to już ukryta forma zaparcia.

Głównym winowajcą wszystkich nie­szczęść jest zaparcie. Od niego wszystko się zaczyna. 

Wiemy, że komórki odżywiąją się krwią.

  • Tylko krew nasycona energią, mikroelementami, witaminami, hormonami, może stworzyć zdrowe komórki naszego ciała.
  • Tylko krew wolna od trucizn może utrzymywać w należytym zdrowiu cały organizm.
  • W jelicie grubym znąjduje się ponad 500 gatunków bakterii. W zdrowym jelicie grubym, bakterie te przetwarzają resztki pokarmu, niszczą chorobotwórcze bakterie, a także wytwarzają niezbędne dla organizmu witaminy, hormony, enzymy i aminokwasy,
  • Jeśli jelito grube jest zdrowe, nie są nam straszne żadne choroby.

Krew zanieczyszczona toksynami z powodu zaparcia jest stałym źródłem samozatrucia organizmu.

  • Procesy gnilne, jakie zachodzą w jelitach, produkty przemiany materii wszelkich bakterii, drożdży i innych pasożytów, codziennie niszczą nasz organizm. Na przykład spożywanie dużych ilości białka zwierzęcego powoduje w jelicie grubym ciągłe procesy gnicia, w wyniku których wydziela się trujący gaz metan. Ten gaz niszczy gatunek bakterii produkujących witaminy grupy B i spełniających bardzo ważną funkcję, m.in.chronią nasz organizm przed nowotworami.
  • W wielu przypadkach raka piersi, jelita były w strasznym stanie. Wielu lekarzy jest zdania, że gdyby odpowiednio wcześniej zadbano by o prawidłowe wypróżnianie, nowotwór mógłby wogóle się nie pojawić.
  • jeśli w jelicie grubym powstają procesy gnilne (osad) lub naruszona jest jego mikroflora, to stan zdrowia jest poważnie zagrożony.

Od nas zależy, co wybierzemy: zdrowie czy przyjemność

  • Jeśli wybierzemy drogę ku chorobom ……możemy jeść wszystko, co chcemy i w każdej ilości, ale będziemy chorować, chodzić po lekarzach, po­łykać pigułki. Będziemy chorować na coraz bardziej skom­plikowane choroby, łącznie z rakiem. Będziemy poddawać się cięż­kim operacjom i w rezultacie i tak zostaniemy ruiną człowieka, jeśli w ogóle uda nam się utrzymać przy życiu.
  • A może wybierzmy zdrowie ! Prze­rwijmy ten koszmar, wkroczmy na wąską, górską ścież­kę ku zdrowiu. Wystarczy nie przejadać się, zrezygnować z niektórych smacznych, ale szkodli­wych dla zdrowia potraw, przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i najważniejsze, stać się całkowicie zdrowym człowiekiem, na tyle zdrowym, aby zapomnieć drogę do lekarzy i aptek. 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*