Gdzie się zaszczepić przed wyjazdem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Gdzie się zaszczepić przed wyjazdem?

22.09.2005 @ 22:10 (mur)

Na większość chorób, na które możemy być narażeni wyjeżdżając za granicę, możemy zaszczepić się u swojego lekarza podstawowej opieki medycznej lub w prywatnych gabinetach i punktach szczepień. Szczepienia te nie wymagają bowiem żadnych specjalnych zezwoleń, wiedzy czy umiejętności.

Problemem jest jednak wiedza, na co mamy się zaszczepić. Zwykłym lekarzom nie są potrzebne aktualne informacje o zalecanych szczepieniach w konkretnych krajach, Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. Taką wiedzę mają natomiast lekarze zakaźnicy i epidemiolodzy, z którym warto skontaktować się przynajmniej dwa miesiące przed wyjazdem.

Gdzie się zgłosić:

  1. Poradnia Chorób Tropikalnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej 5 we Wrocławiu, tel. 0713261327 do 31. Oprócz ustalenia wskazań do szczepień ochronnych poradnia prowadzi również postępowanie profilaktyczne przeciwko malarii.
  2. Międzynarodowy Punkt Szczepień przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Składowej 1/3, tel. 0713287055 wew. 141, 0713288314, informacje udzielane są również drogą elektroniczną [email protected], czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:30 do 15:00.

Osoby zgłaszające się na szczepienia w Międzynarodowym Punkcie Szczepień powinny posiadać zaświadczenie lekarskie (najlepiej od lekarza POZ) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do ich przeprowadzenia. W koszt szczepienia wlicza się wydanie Międzynarodowej Książeczki Szczepień.

Cennik Międzynarodowego Punktu Szczepień

Cena (zł)

Żółta gorączka

128

WZW typu A

175

WZW typu B

63

WZW typu A + B

168

Dur brzuszny (Typhim Vi)

166

TyT (dur + tężec)

16

Td (tężec + błonica)

8

Różyczka

55

Wścieklizna

45

Polio IPV

52

Meningokokowa A + C

125

Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych i mózgu

68

Grypa

40

O Marzena Wielgus 106 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*