Czym zajmując się konsultanci krajowi i wojewódzcy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym zajmując się konsultanci krajowi i wojewódzcy?

30.09.2005 @ 14:02 (txt: mur)

Osobami odpowiadającymi za poziom danej dziedziny medycyny są w Polsce lekarze powołani na stanowisko konsultantów krajowych. W skali regionów podobne zadanie mają konsultanci wojewódzcy, którzy powoływani są przez wojewodę. Ich głównym zadaniem jest nadzór nad kształceniem specjalistów, kontrola jakości pracy i wyposażenia w placówkach z zakresie danej dziedziny, oraz zapewnienie do nich dostępności pacjentów. Oprócz tego konsultanci są niejako najwyższym autorytetem w danej dziedzinie - często zdarza się, że w szczególnie trudnych przypadkach, lekarze konsultują się z nimi przed podjęciem decyzji terapeutycznych.

Pomoc w takich sytuacjach należy zresztą do ich obowiązków. Zgodnie z prawem konsultanci obowiązani są do "wydawania opinii o stosownym postępowaniu diagnostycznym, leczniczym i pielęgnacyjnym w zakresie zgodności z aktualnym stanem wiedzy z uwzględnieniem dostępności metod i środków" (D.U.188, nr. 1582, par. 7,7). Podobny obowiązek ciąży, tylko na większą skalę, ciąży na konsultantach krajowych.

Postanowiliśmy udostępnić Wam spis konsultantów krajowych oraz dolnośląskich wraz z danymi adresowymi. Mamy nadzieję, że ich pomoc nigdy nie będzie Wam potrzebna. Jeśli jednak tak się stanie to wystarczy zajrzeć do naszego portalu e-medyk.info.

O Marzena Wielgus 106 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*