Co jest potrzebne do uzyskania zasiłku chorobowego?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Co jest potrzebne do uzyskania zasiłku chorobowego?

29.09.2005 @ 20:08 (txt: mur)

Dokumentem niezbędnym do uzyskania zasiłku chorobowego jest zaświadczenie ZUS ZLA, czyli zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy, które może wystawić lekarz zarówno z publicznej, jak i prywatnej placówki medycznej, pod warunkiem, że ma podpisaną indywidualną umowę z ZUS-em.

Do wystawienia nam zwolnienia lekarskiego lekarz będzie potrzebował naszej ważnej książeczki ubezpieczeniowej z NIP-em zakładu pracy oraz nasz NIP, numer dowodu osobistego lub paszportu.

Pamiętajmy, by zgłosić się do lekarza jak najszybciej, bowiem musimy zgłosić naszemu pracodawcy przyczynę nieobecności w pracy. Zwolnienie u lekarza w otwartych placówkach medycznych możemy dostać do trzech dni wstecz, od dnia zgłoszenia lub dzień na przód, jedynie psychiatra może wystawić zwolnienie lekarskiej dowolną ilość dni do tyłu. Gdy leczymy się natomiast w placówce zamkniętej, zwolnienie za okres pobytu i ewentualne dalsze dostaniemy zwykle przy jej opuszczeniu, chociaż możemy poprosić o nie w każdym momencie.

Na chorujące dziecko do 14 roku życia możemy dostać zasiłek opiekuńczy do 60 dni w roku kalendarzowym, na opiekę nad osobami powyżej 14 roku życia przysługuje 14 dni.

O Marzena Wielgus 106 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*