Co jest najlepsze na rozstępy po ciąży?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jeszcze do niedawna wiele osób sądziło, że rozstępy są "zarezerwowane" wyłącznie dla kobiet w ciąży. Wiadomo jednak, że prawda jest zupełnie inna, aczkolwiek to właśnie panie ciężarne najczęściej borykają się z tym defektem. Można jednak temu zaradzić, stosując odpowiednie metody na rozstępy po ciąży.

Urodziłaś dziecko, a pamiątką po 9-miesięcznym okresie oczekiwania na maluszka są rozstępy? Na szczęście nie jesteś pozostawiona sama sobie z tym problemem. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym pokonasz nieestetyczne prążki. Ale które z nich są najlepsze?

Z rozstępami należy walczyć systematycznie

Bez względu na to, jaką metodę na rozstępy po ciąży wybierzesz, musisz pamiętać, by walczyć z nimi systematycznie. Dlaczego jest to takie istotne?

Chodzi przede wszystkim o to, że w ten sposób pozwalasz na 100% zadziałać wszystkim cennym składnikom, zawartym chociażby w kremach. A tylko nieprzerwana kuracja jest w stanie dać zadowalające efekty. Pamiętaj, że dotyczy to nie tylko kosmetyków, ale również zabiegów kosmetycznych.

Kremy na rozstępy po ciąży – czy warto je stosować?

Kremy przeciwdziałające rozstępom są istotne nie tylko po ciąży, ale również przed nią. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że aplikowanie cennych substancji zawartych w specyfikach jeszcze na kilka miesięcy przed ciążą pozwala na zapobiegnięcie pojawieniu się prążków w ogóle.

Kosmetyki na rozstępy dobrze jest stosować także w czasie ciąży oraz oczywiście po. Tym bardziej, jeśli nie udało się zapobiec prążkom. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że zwalczanie problemu "w zarodku" (gdy rozstępy znajdują się w fazie zapalnej, czyli są czerwone) daje większe szanse na całkowite wyeliminowanie defektu.

Wybierając kosmetyki na rozstępy po ciąży, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich skład. Ma on bowiem ogromne znaczenie, wpływające na efektywność kuracji. Istotne znaczenie ma obecność substancji o działaniu rozjaśniającym oraz wygładzającym blizny. Warto także wybrać takie specyfiki, które pozwalają na wyrównanie kolorytu skóry.

By kosmetyki na rozstępy po ciąży nie tylko zlikwidowały problem nieestetycznych prążków, ale także zapobiegły pojawieniu się kolejnych, warto by zawierały także substancje odpowiadające za pobudzenie produkcji kolagenu – włókna białkowego, które podczas nadmiernego rozciągania skóry ulega zerwaniu.

Ponieważ kosmetyków przeciwdziałających rozstępom jest wiele, dobrze jest kierować się opiniami innych osób. W końcu tak wiele kobiet w ciąży nie może mylić się co do ich skuteczności. Sporą popularnością, głównie ze względu na skuteczność jest m.in. Dermology Stretch Mark.

Skuteczność zabiegów na rozstępy

Alternatywą kremów na rozstępy po ciąży są kosmetyczne zabiegi. Wśród nich można wyróżnić między innymi: mikrodermabrazję diamentową, mikrodermabrazję korundową, peeling chemiczny z kwasem glikolowym, mezoterapię igłową. Są to kuracje, które – gdy wykonywane są systematycznie, pozwalają zmniejszyć widoczność prążków. Trzeba jednak mieć świadomość, że by uzyskać zadowalające rezultaty, koniecznością jest wykonywanie całych serii zabiegów. Zwykle potrzeba 6-10 seansów, by faktycznie zmniejszyć widoczność rozstępów (ale i tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz od stopnia zaawansowania prążków).

Dobre efekty, jeśli chodzi o zabiegi na rozstępy po ciąży (szczególnie pasma w fazie bliznowacenia), dają zabiegi z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Dermabrazja laserowa, peeling z kwasem TCA (o bardzo wysokim stężeniu), dermabrazja klasyczna – to zabieg, które mogą dać zadowalające rezultaty już po jednorazowym zabiegu (wszystko jednak uzależnione jest przede wszystkim od konkretnej kuracji, stopnia zaawansowania rozstępów).

Kremy czy zabiegi?

Pytanie o to, który ze sposobów – kremy czy zabiegi – są bardziej skuteczne w przypadku walki z rozstępami, pojawia się dość często. Niestety nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. A to dlatego, że w każdym przypadku rozstępy są sprawą indywidualną. Okazuje się, że w wielu przypadkach wystarczy stosowanie naprawdę dobrych kosmetyków. W niektórych przypadkach nawet najlepsze zabiegi kosmetyczne nie są w stanie pomóc.

Warto jednak wiedzieć, że kosmetyki na rozstępy – jeśli stosowane są regularnie (nawet kilka razy dziennie), potrafią całkowicie wyeliminować problem nieestetycznego defektu. Są przy tym metodą znacznie tańszą i nie powodującą żadnego dyskomfortu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*